A- A A+

Жовті картки - Вища ліга

Чемпіонат Попільнянського району з футболу Вища ліга

            « ЗАТВЕРДЖУЮ»

                                                                                       Голова Попільнянської районної федерації футболу

                                                                                         __________________________________ М.В.Нечипоренко

                                                                                                                                                 25 травня 2020 року

 

                                        РЕГЛАМЕНТ

                               відкритого чемпіонату Попільнянського району з футболу  2020 року

 

 1. I. Мета та завдання

    -  популяризація і розвиток футболу в Попільнянському  районі;

    -  підвищення рівня майстерності футболістів району;

    -  створення необхідних умов для підготовки та успішного виступу збірних команд району в

      обласних змаганнях;

    - виявлення найсильнішої команди, чемпіона Попільнянського району;

    - пропаганда здорового способу життя та організація дозвілля мешканців району.

 

 1. II. Керівництво змаганнями

             Безпосереднє керівництво та контроль за проведенням  чемпіонату (ЧР)  з футболу здійснює Попільнянська районна федерація футболу (ПРФФ) та КДК, який має виключне право відносно оперативного прийняття рішень, пов’язаних з організацією та проведенням ЧР  з футболу.

 

III. Учасники та умови проведення змагань

              До участі в змаганнях допускаються команди колективів фізичної культури сільськогосподарських підприємств, установ, організацій Попільнянського та інших районів, які подали заявки та перерахували вступні внески до встановленого терміну і відповідають вимогам, встановленим цим Регламентом ЧР з футболу 2020р. За підсумками минулорічного сезону ФК були поділені на 2 (дві) ліги по спортивному принципу. Для доукомплектовування та урівняння ліги по кількості команд, команди, які знаходились в «зоні вильоту» в Першу лігу, є в пріоритеті щоб залишитись у Вищій лізі (якщо керівництво ФК має бажання). Далі команди які зайняли третє, четверте і тд. місце в Першій лізі. Команди, які в минулому(2019) році та раніше  не приймали участь в КР та ЧР приймають участь виключно з Першої ліги. В першій лізі змагатиметься 9 команд, в другій лізі – 9 команд. ЧР проводиться за системою «весна-осінь». Склад команди- 30 чоловік, 2 тренери-представники. Після 1-го кола ЧР дозволяється дозаявляти 5 (п”ять)гравців. Чемпіонат району з футболу проводиться згідно існуючих правил гри в футбол. Ігри чемпіонату проводяться в два кола, згідно  календаря  ігор. В ході матчу дозволяється заміна 7  гравців. Ігри повинні починатись в призначений час: у вихідні дні-16.00,у робочі дні 18.00, а з 1 жовтня -не пізніше 15.00. У випадку запізнення команди гостей до початку гри більше ніж на  30 хвилин ( без попередження ПРФФ ,арбітра матчу та команди господарів)  або неявки на гру без поважних причин, їй зараховується: 1-ша неявка - поразка (+:-) та штраф у розмірі-500 грн., 2-га неявка-команда знімається зі змагань. У випадку запізнення команди господарів -  їй автоматично зараховується поразка (+:-). За неявку команди господарів на гру їй зараховується: 1-ша неявка-поразка (+:-), та штраф у розмірі - 500 грн.,2-га неявка-команда знімається зі змагань. Поважними причинами неявки на гру гостей є непередбачуване стихійне лихо або аварійна пригода на транспорті. Усі інші причини неявки на гру розглядає КДК ПРФФ і приймає остаточне рішення. Командам, яким залишилось з нею грати, зараховується перемога ( +;- ) за умови, що команда, яка вибула, зіграла половину і більше ігор чемпіонату. Якщо команда зіграла менше половини ігор – результати всіх ігор з її участю анулюються.  За участь у грі диcкваліфікованого, підставного або не внесеного в протокол гравця, команді зараховується поразка ( -;+, ) забиті і пропущені м’ячі анулюються. Команда-господар поля повинна мати форму, яка за кольором відрізняється від форми команди-суперника. Мати маніжки іншого кольору, для команди гостей.. У випадку відсутності форми іншого кольору відповідно з рішенням головного арбітра матчу, вона не допускається до участі в матчі, їй зараховується поразка.Гравці повинні проводити матч у щитках.

          

            Участь команд у відомчих змаганнях,турнірах, різного рівня,повинні плануватися командами у термін,що не збігається з терміном календарних ігор ЧР та КР з футболу .Дати проведення турнірів або участі у них, керівництво команд повинно узгоджувати з ПРФФ.

          Пріоритетним є виступ збірної команди району в обласних змаганнях з футболу!

 

 1. IV. Відповідальність гравців, команд

            Гравці, керівники команд, які приймають участь у чемпіонаті зобов’язані виконувати всі вимоги даного Регламенту, виявляючи при цьому повагу до суперників та глядачів. Приймаюча сторона несе відповідальність за громадський порядок під час зустрічі. У випадку недисциплінованої поведінки гравців однієї команди, глядачів, за рішенням головного арбітру матчу гра може бути припинена. Керівники команд не мають права втручатися, коментувати дії арбітрів матчу, вони несуть повну відповідальність за поведінку гравців та глядачів своєї команди. Гравці, спортивна форма яких, не відповідає правилам гри, до гри не допускається. Якщо гра була перервана з причини недисциплінованної поведінки гравців однієї з команд, а також глядачів, то цій команді зараховується поразка -;+. Якщо гра не закінчилась у разі виникнення конфліктів, то рішення по результату гри виносить КДК ПРФФ.

 

 

 За фальсифікацію(підробку)документації ПРФФ(заявка,карточки гравців,фото,підписів,печатки і інших),представники команд,тренери,будуть усунені від виконання своїх обов”язків на термін визначений КДК ПРФФ, а з команди знімаються набрані очки, згідно рішення КДК.

          Відповідальність гравців,команд, офіційних представників та арбітрів прописані в «Дисциплінарних правилах КДК ПРФФ»

                                                                              

 1. V. Арбітраж змагань

               Арбітраж змагань здійснюється арбітрами, які призначаються на гру федерацією футболу, згідно Регламенту та календаря.  Арбітраж здійснюється у відповідності до «Правил гри у футбол». Прохання команд або інших організацій щодо заміни арбітра(ів), призначених на гру, приймаються до розгляду  в разі відповідної аргументації даного призначення. У випадку неявки головного арбітра або бригади арбітрів, запізнення на 30 хвилин або більше, матч проводять найбільш кваліфіковані місцеві арбітри.При наявності поважних причин невиїзду на арбітраж,арбітр(асистенти) зобов”язаний повідомити про це ПРФФ не пізніше ніж за 12 годин до початку матчу. За 30 хв .до початку матчу арбітр зобов’язаний перевірити стан футбольного поля, присутність медпрацівників, працівників охорони громадського порядку,кваліфікацію місцевих асистентів арбітра запропонованих командами і в разі  виявлення  недоліків, вимагати від господарів  їх усуненню

.У випадку,якщо футбольне поле не відповідає встановленим вимогам ,а господар поля відмовляється або не в змозі виправити недоліки,арбітр виносить рішення про неможливість проведення гри.Кінцеве рішення приймає КДК ПРФФ згідно з рапортом арбітра.У випадку неможливості проведення матчу через метеоумови або через інші причини,які на думку арбітра небезпечні для здоров”я спортсменів,матч має бути перенесений на інший стадіон,або його слід відмінити.Місце та дату в цьому випадку призначає КДК ПРФФ. У випадку відсутності працівників охорони громадського порядку(поліції),відповідальність перекладається на керівництво команди-господарів поля. Арбітр зобов’язаний перевірити документи спортсменів(картки учасників змагань,заявочні листи),внесених до протоколу,номери на футболках гравців. Арбітр разом з керівниками змагань та представниками команд несе відповідальність за дотримання правил допуску гравців до гри. До та після закінчення гри арбітр та представники ,тренери команд зобов'язані оформити рапорт арбітра. .Якщо під час проведення гри мали місце попередження,вилучення та травми гравців,а також порушення порядку на стадіоні,арбітр матчу зобов”язаний внести про це відповідний запис у рапорт. Арбітр матчу протягом 24 год. після гри зобов'язаний проінформувати ПРФФ про результати гри, та чи мали місце інценденти ,здати рапорт гри у ПРФФ.Якщо гра не відбулася у зв”язку з форс-мажорними обставинами, то витрати арбітра, прибувшого на гру, відшкодовуються командою господарем. Якщо команди 1 ліги або ПРФФ вважають матч між даними командами  принциповим, то на матч між ними призначається бригада арбітрів. Усі матчі вищої ліги обслуговуються бригадами арбітрів. 

                                                                                             

 1. VI. Протести

              Представник команди, який подає протест, зобов’язаний відразу після закінчення гри (не пізніше 15 хвилин) попередити головного арбітра матчу і представника команди-суперниці про подання протесту. Письмовий протест  після закінчення гри повинен бути пред’явлений у  федерацію футболу на  протяг язі  48 годин, якщо матч відбувся в суботу . Якщо матч відбувся в неділю, письмовий протест подається на протязі 24 годин. Протести приймаються після оплати внеску в сумі 1000 грн., який вноситься готівкою або перераховується на розрахунковий рахунок ПРФФ. Не приймаються до розгляду протести, якщо вони подані на рішення, прийняті арбітром на випадок, які мали місце в грі:

 • призначення або не призначення вільних, одинадцятиметрових та штрафних ударів;
 • визначення положення „поза грою” ;
 • визначення виходу м’яча за межі поля та надання можливості ввести м’яч у гру;
 • зараховане або не зараховане взяття воріт;
 • попередження або вилучення гравців поля.

 

Невчасно подані протести не розглядаються.   

       

VII. Визначення місць у змаганнях

 1. Місця команд визначаються за найбільшою кількістю очок, які вони набрали в усіх зустрічах. За перемогу нараховується 3(три) очка, за нічию 1(одне), за поразку або неявку 0 (нуль) очок.
 2. Місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками:

- більша кількість набраних очок;

- більша кількість перемог;

- краща різниця забитих і пропущених м”ячів;

- більша кількість забитих м”ячів.

 1. 3. У випадку рівності показників,вказаних у пункті 2 статті VII,у двох і більше команд,перевагу отримують команди,які в матчах з усіма конкурентами , які мають кращі показники:

- більша кількість набраних очок;

- більша кількість перемог;

- краща різниця забитих і пропущених м”ячів;

- більша кількість забитих м”ячів.

 1.    Футбольні команди, які посіли 8-9 місце у вищій лізі, залишають  лігу,  на їх місце виходять дві кращі команди Першої ліги.

   

 

VIII. Місця змагань

Команда-господар зобов’язана забезпечити:

 • поле встановлених розмірів, необхідною розміткою відповідно п.№1 правил гри у футбол;
 • наявність сіток та футбольних воротах, кутових прапорців;
 • належні санітарні умови на стадіоні(обов’язково наявність туалету);
 • місцями для вболівальників та запасних футболістів;

ІХ. Фінансові витрати

         Всі витрати, пов’язані з проведенням змагань ( проїзд, придбання спортивної форми, харчування із розрахунку 50 грн. на одного учасника в день) за рахунок коштів відряджаючих організацій , а оплата суддівській бригаді в сумі 400 грн- головний арбітр, по 200 грн.- помічники арбітра.- з команди-господаря перед початком матчу.  Стартовий внесок для участі у Кубку та Чемпіонаті району з футболу в сумі 6000 грн - за рахунок коштів організацій, підприємств та установ.   Придбання призів для нагородження ( Кубок, медалі, грамоти), відеозйомка принципових матчів, фінальних матчів, атрибутика ПРФФ, методичні матеріали -  за рахунок коштів ПРФФ.

Х. Порядок оформлення заявочних документів

   Поіменна заявка на участь в чемпіонаті та кубку Попільнянського району подається до ПРФФ до 18 червня 2020р., затверджена керівниками організацій, представниками команд,лікарем,печаткою медичної установи. До гри допускаються футболісти, які внесені в заявку команди та обов’язково мають картку футболіста!  В разі несвоєчасної подачі заявки та відповідних документів (карточка учасника з фотографією),  футбольна команда до змагань не допускається. Після першого кола чемпіонату дозволяється дозаявляти до 5-ти гравців,згідно п.III даного Регламенту.

ХІ. Нагородження

          Команді, яка посіла перше місце в чемпіонаті, присвоюється звання „Чемпіон Попільнянського району з футболу”, нагороджується Кубком, грамотою, медаллю, присвоюється спортивний розряд. За друге, третє місця – Кубки, грамоти, медалі та спортивні розряди.Нагородженню підлягають гравці,які провели не менше 50% ігор змагань.

 

                                                              ХII.Заключні умови

     1.Медичне обслуговування та громадський порядок під час футбольного матчу забезпечує приймаюча сторона.

     2.Дисциплінарні санкції застосовуються у відповідності до дисциплінарних правил ФФУ, ЖОФФ, ПРФФ..

     3.Представники ФК району зобов’язані відвідувати засідання ПРФФ.

 1. Представники ФК, які систематично і без поважних причин не з’являються на засідання колективних членів ПРФФ, будуть нести особисту відповідальність

та дострокового усунення від займаної посади.

 1. Ситуації,що не передбачені цим Регламентом,регулюються КДК ПРФФ.

 

 До участі в ЧР з футболу серед команд КФК допускаються команди,які перерахували вступні внески і не мають заборгованості перед ПРФФ за минулий рік, до встановленого терміну,та відповідають вимогам встановленим цим Регламентом. Поіменна заявка подається до ПРФФ до 06 червня 2020р.,затверджена керівниками організацій, представниками команд, лікарем, печаткою медичної установи.

          Заявочні внески у сумі 6000 грн. вносяться готівкою або перераховуються на    розрахунковий рахунок ПРФФ вказаний нижче до 06.06.2019 року.

Розрахунковий рахунок для перерахування стартового внеску:

 

Попільнянська районна федерація футболу

р/р  213006140000026006500044524

код  37473291

МФО 300614

АТ « Креді Агріколь Банк» у м.Києві

 

Призначення: вступний членський внесок для участі у Кубку та Чемпіонаті Попільнянського району з футболу. 

 

   Виконком та КДК  ПРФФ:

 

 1. Шарандак В.В. – голова виконкому та КДК ( Попільня)
 2. Цихун В.В. (Попільня)
 3. Резніченко С.В. (Попільня)
 4. Маковський Л.Й.. (Попільня)
 5. Зелінський С.А. (Попільня)

 

         Комітет футбольних арбітрів (КФА) ПРФФ:

 

       1.Зелінський С.А. – голова комітету( смт.Попільня)  19. Калиновський О.І. (Андрушки)

       2.Нечипоренко М.В.. (смт. Попільня)                               20. Мамурков С. (Попільня)

3.Задорожній В.В.-(с.Квітневе)                                         21. Головащук О.С. (с.Попільня)

 1. Маковський Л.Й. –(смт Попільня)  22. Вітавський М.В. (Новоселиця)
 2. Зайцев С.М. (Квітневе)   23. Мисливий О.В. (Строків)
 3. Зайцев О.М. (Квітневе)                                                 24.  Венгер Р.В.– смт Попільня

       7.Тимченко І.В.-смт Попільня                                          25. Майстренко В.В. (Попільня)

 1.   Шимченко В.М. (Квітневе)                                           26. Федоренко В.М. (Попільня)     
 2.    Козаченко О.М. (Миролюбівка)                                   27. Голійчук К.Ю. (Парипси)      
 3. Олексієнко М.С. (Романівка).   28. Яхимович М.М. (Квітневе)
 4. Остапенко О (Романівка) 29. Захарченко Д. (Попільня)
 5. Швець Р.В. (Почуйки) 30. Ковбаса В.Ю. (Кам’янка)
 6. Бас П.А. (Липки) 31. Ющук Ю.В. (Попільня)
 7. Гапонов В.С. (Новоселиця) 32. Ющук І.В. (Попільня)
 8. Кусок В.О. (Новоселиця) 33.Височанський Д.О. (Романівка)
 9. Ковеленко Д.І. (Корнин) 34. Остапенко Ю.В. (Андрушки)
 10. Шоломіцький Б.С. (Макарівка) 35.Берестов Валерій(Миропіль)
 11. Блощицький Н.О. (смт.Попільня) 36.Верук Сергій (Попільня)